Kroonilise valu ravimise käsiraamat
12.00€

Kroonilise valu ravimise käsiraamat

Tallinn : TEA Kirjastus, 2012
Kõvas köites, heas korras

Meditsiin, hoolekanne,tervishoid... | Meditsiin, tervis

263 lk. : ill., portr. ; 24 cm ; tõlkijad Triin Koorits, Ursula Koorits ; sisutoimetaja Ursula Koorits ; kaane kujundanud Kalev Tomingas]

Kui Sa oled üks nendest paljudest, kes kannatab kroonilise valu käes, võib Sulle tunduda, et valu kestab lõputult ja rikub kogu Su elu. Võib-olla on Sinulegi öeldud, et «valu on vaid Sinu peas» ning Sul tuleb taluda migreenist, artriidist või mõnest kroonilisest haigusest tingitud valusid. Kuid Sa võid ennast jälle hästi tunda! Uusimate meditsiiniliste uuringute valguses selgitavad maailmakuulsad valuspetsialistid dr. Bradley S. Galer ja dr. Charles E. Argoff krooniliste valude varjatud ja vähetuntud põhjusi, õpetavad vältima diagnoosimisel tehtavaid vigu ning tutvustavad uusimaid ravimeetodeid.

«Kroonilise valu ravimise käsiraamat» õpetab lihtsate sõnadega valu toimimise põhitõdesid ning annab arusaadavas keeles kõige olulisemat teavet valu kohta. Teos jaguneb kolmeks osaks. Esimene osa käsitleb üksikasjalikult spetsiifilisi valuseisundeid ja kirjeldatakse eri tüüpi valusid, antakse ülevaade toimivatest ravimeetoditest ja tutvustatakse uuendusi ravi vallas. Teises osas räägitakse põhjalikumalt ravist ja ravimeetoditest. Kolmandas osas arutletakse selle üle, mis on valu, miks valu tuntakse, kuidas inimene valu kogeb, kuidas stress ja teised faktorid seda mõjutavad ja kuidas närvisüsteem töötab. «Kroonilise valu ravimise käsiraamat» käsitleb põhjalikult järgmisi valusid:
seljavalu
kaelavalu
osteoartroos
reumatoidartriit
migreenid
pingepeavalud
ravimite liigtarbimisest tingitud peavalud
fibromüalgia
vähivalu
reflektoorne sümpaatiline düstroofia
kompleksne regionaalne valusündroom
valulik polüneuropaatia
vöötohatis
postherpeetiline neuralgia
«Kroonilise valu ravimise käsiraamat» on oma tänapäevalisuse ja praktilisusega teinud ta suurmenukiks väga paljudes riikides, sest annab head nõu, kuidas valudest vabaneda, neid vältida ja nendega toime tulla.