Märklaud : [romaan]
10.00€

Märklaud : [romaan]

[Tallinn] : Ersen, 2000
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus... | Kriminaal, -põnevusromaanid

Sari "Menukirjanike sari"

352 lk. ; 21 cm; inglise keelest tõlkinud Matti Piirimaa ; [toimetaja Virve Pillau]

«New York Timesi» suure müügimenuga romaani «Labürint» autor pakub nüüd lugejale uut nüüdis-põnevusromaani saatanliku vandenõu tõttu kohtunud mehest ja naisest ning selle keskmes olevast tüdrukukesest.
«Catherine Coulteri sensatsioonilised põnevusromaanid «Abajas» ja «Labürint» osutusid nii haaravaks, et autor pälvis antud žanris sedamaid tunnustust,» kirjutas «Publishers Weekly». Ja nüüd paiskab Coulter oma uue romaani peategelased taas labürinti, kus juhtub lausa ebatõenäolisi sündmusi ja kujuteldamatust saab kohutav reaalsus.
Et pääseda pärast vapustavat vahejuhtumit ajakirjanduse soovimatust tähelepanust, taandub Ramsey Hunt kõrgel Kaljumägedes asuva üksildase metsamajakese vaikusse. Ent tema eraldatusele tuleb lõpp, kui ta leiab metsast teadvusetu ja vigastatud tüdrukukese. Ja kui Ramsey varjulisele välule ilmuvad tapmiskavatsusega võõrad, siis ei suuda laps teda aidata -- ta on tumm.
Väikese tüdruku ema Molly Santera leiab Ramsey ja oma tütre ning peab meest lapseröövijaks. Kui ta mõistab, et Ramsey on hoopis tütrekese elu päästnud, siis pole enam tänamiseks aega. Kõiki kolme hakkavad jälitama mehed, kes püüavad neid iga hinna eest tabada. Lõpuks otsivad põgenikud varjupaika Molly isa, kurjategijate jõugu ninamehe Mason Lordi Chicagos asuvast valdusest. Ent isegi seal jätkavad tagaajajad lausa mõistmatu visadusega halastamatut jälitamist.
FBI agendid Dillon Savichi ja Lacey Sherlocki ootamatul kaasabil hakkavad Molly ja Ramsey juhtunu keerdsõlmi lahti harutama. Nad teevad lõpuks jahmatava avastuse, tabades sellega lausa märklaua keskpunkti.
Catherine Coulter on kirjutanud palju suure müügimenuga ajaloolisi romaane, lisaks neile kuus kaasaaegset põnevusromaani. Ta elab Põhja-Californias.