Naised
10.00€

Naised

Madrid : Mediasat Group ; [Tallinn : Eesti Päevaleht (levitaja)], 2006
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus...

Sari "Eesti Päevalehe raamat/ XX sajand"

Eesti Päevalehe raamat ; 38

283, [1] lk. ; 21 cm; inglise keelest tõlkinud Peeter Sauter

Bukowski väitis, et 93% tema kirjutatust olevat autobiograafiline. «Naised» ongi ehe Bukowski – puhas, otsekohene ning häbitu, peategelaseks veel mitmes romaanis esinev autori alter ego Henry Chinaski. Kohati eneseirooniline Chinaski on krõbeda sõnavaraga naiste- ja napsimees, kes lävib kõigi ühiskonnakihtidega. Tema moraal seisneb selles, et mitte vaadata kaugemale järgmisest päevast, pudelist, suhtest.

Charles Bukowski on pärit Saksamaalt. 1922. a, kui Charles oli kaheaastane, kolis perekond Los Angelesse, mida peagi mõjutas USA-d tabanud suur majanduskriis. Kodus halvasti koheldud Bukowski avaldas noorena paar lühijuttu, aga katkestas seejärel kirjutamise ligi kümneks aastaks. Ta rändas mööda Ameerikat, töötades juhuslikel töökohtadel, hiljem pidas pikemalt postiljoni ja postiametniku ametit.

Akadeemiline kirjanduskriitika pole lõpuks kultusliku staatuse saavutanud Bukowski teostele kuigi palju tähelepanu raatsinud pühendada. Muretus stiilis kirja pandud jutud sisaldavad ohtralt joomist, kiiret seksi ja ropendamist. See moodustab konservatiivse väärtkirjanduse austaja jaoks barjääri, mis on küll formaalne, kuid raskelt ületatav.