Brisinger, ehk, Eragon Varjutapja ja Saphira Bjartskular'i seitse tõotust
40.00€

Brisinger, ehk, Eragon Varjutapja ja Saphira Bjartskular'i seitse tõotust

[Tallinn] : Pegasus, 2009
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Fantaasia-,õudus,-ulmekirjandus | Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus...

Sari "Pärand"

Pärand ; 3 raamat

727, [8] lk. : ill. ; 24 cm; inglise keelest tõlkinud Marge Paal ; [toimetaja René Tendermann ; esikaane illustratsioon: John Jude Palencar ; tõlke kujundus: Jan Garshnek]

Viimane vaba ratsanik Eragon ja tema säravsilmne lohe Saphira pääsevad Leegitsevate Väljade lahingust Impeeriumi vägede ja kuningas Galbatorixi uue ratsaniku Murtaghi ja punase lohe Astla vastu hädavaevu eluga. Murthagis jätkub halastust ja ta laseb neil minna. Aga sellega ei ole Ratsaniku ja lohe võitlused lõppenud.

Kvetha Fricaya. Tervist, sõbrad!
«Brisingr» on raamat, mille kirjutamine oli lõbus, pingeline ja vahel ka raske. Kui alustasin, tundus lugu mulle tohutu kolmedimensioonilise puslena, mille pidin lahendama ilma vihjete või juhenditeta. See oli tohutult rahuldustpakkuv kogemus, hoolimata aeg-ajalt esile kerkivatest kitsaskohtadest.

Just oma keeruka loomu tõttu kujuneski «Brisingr» palju paksemaks, kui ma ootasin – tegelikult lausa nii palju paksemaks, et pidin kolme raamatu asemel kirjutama neli. Seega sai Pärandi-triloogiast hoopis Pärandi sari. Ka see muutus meeldib mulle. Üks lisaraamat võimaldab mul tegelaskujusid ja nende suhteid põhjalikumalt kirjeldada ja loomulikumas tempos arendada.