Elav jooga : elamise viis
20.00€

Elav jooga : elamise viis

[Tallinn] : Pegasus, 2005
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Filosoofia... | Jooga | Jooga, pilates,jõutreening... | Meditsiin, hoolekanne,tervishoid... | Meditsiin, tervis | Psühholoogia, eneseabi | Tervislik toitumine, dieet, kehakaal...

278 lk. : ill. ; [tõlkija Kadre Vaik ; eessõna: Robert A. Thurman]

Mõõdud: 220 × 240 mm
ISBN: 9949409373

Jooga on nii filosoofia kui eluviis, mis aitab oma järgijatel leida sügavat ja kestvat rahu, harmooniat ja õnnetunnet. Raamatus “Elav jooga” jutustab Christy Turlington oma teekonnast ja sellest, kuidas jooga on valgustanud, pakkunud tuge ja aidanud tal läbi minna füüsiliselt ja hingeliselt ka kõige keerulisematest hetkedest elus. Ta alustab oma elu kõige esimesest joogatunnist kui ta oli kaheksateistkümne aastane ja kirjeldab seda, kuidas joogast sai kõigiks järgmisteks aastateks tema elu rahu pakkuv pelgupaik. Christy räägib, kuidas tema eluviis on aidanud teda paljudes isiklikes üleelamistes ja kogemustes.
Christy annab ülevaate jooga ajaloost ja räägib selle paljudest eelistest, aidates inimestel valida, milline jooga stiil just neile kõige sobivam on. Ta räägib ka meditatsioonist ja India ravimisteadusest Ayurveedast, kirjeldab vastu’t, kõige harmoonilisema ja tasakaalustatuma elukeskkonna loomise kunsti.
Christy annab ülevaate oma palverännakust Indiasse, isa surma järel tehtud reisidest Aafrikasse ning oma hiljutisest reisist Afganistani. Ta räägib saadud õppetundidest ja võitlustest, taimetoitlusest, suhetest katoliku kirikuga ning sellest, kuidas ta leidis jõudu leppida hoolikalt planeeritud pulmaplaanide luhtumisega. Christy jagab lugejatega oma kogemusi jooga juurde jõudmisel ja hoolivuse ning kaastunde avastamisest. Ta õpetab, kuidas lasta minna asjadel, mis ei allu meie kontrollile, ja oma eluga edasi minna. Christy kirjeldab ka seda, kuidas ta lõpuks oli sunnitud tegema teadliku otsuse vähem "teha" ja rohkem "olla" – ja õpetab, kuidas ka kõige hõivatum raamatu lugeja seda jooga abil teha võib.