Kurjus : [romaan]
12.00€

Kurjus : [romaan]

[Tallinn] : Ersen, 2000
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus... | Kriminaal, -põnevusromaanid

320 lk. ; 21 cm; inglise keelest tõlkinud Victoria Traat ; [toimetaja Mats Traat]

Seitsmeteistkümneaastasele Grace Adamsile tungitakse ta ema matuseööl kallale. See ei juhtu esimest korda ja sellest sünnib hirmus kuritegu.
Kõigi õuduseks, Grace ei avalda tõtt. Ta on noor neiu, kellel on saladusi, mis on nii hirmsad, et neist ei või rääkida, ja sügavaid haavu, mis ehk ei paranegi iial. Seejuures on ta ilus naine ja mehed ajavad teda taga, hoolimata sellest, et tema neid ei taha.
Illinoisi naistevanglast Chicago modelliagentuurini ja nõudliku karjäärini New Yorgis kannab Grace kaasas oma minevikku. Et ravida oma valu, sirutab ta käe ahistatud naistele ja lastele, kelle elu õudusunenägu on talle liigagi hästi tuttav.
Kui Grace kohtab Charles Mackenziet, on ta leidnud mehe, kes ei taha tema käest muud, kui teda terveks teha, kuulda ta saladusi ja kinkida talle perekond, mida Grace kõigest hingest igatseb. Grace jõuab õnne tipule, tal on armsad lapsed, keda kaitsta, kuid ühtlasi on ta väga haavatav ja teda tabab oht kõigest ilma jääda. Teda ründab õel sopaajakirjandus ja vaenlane minevikust, kes on valmis teda iga hinna eest hävitama.
Haruldase sisseelamise ja jõuga kirjutab Danielle Steel erakordse naise loo, kujutades tema võitlust ja võitu kurjuse ja reetmise üle. Kuidas ta oma elu valu teistele õnnistuseks muudab. Paljastades peresisest vägivalda ja näidates armastuse tervekstegevat jõudu, on KURJUS midagi enamat kui suurepärane kirjandus. See on tükk elu.