Mägedest alla : linnapartisanide ajastu saabumine
16.00€

Mägedest alla : linnapartisanide ajastu saabumine

Tallinn : Grenader : Postimees, 2016
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Ajalugu | II MS, vabadussõda, militaar... | Majandus, äri | Poliitika, parteid | Õigusteadus, kriminalistika, politsei

Riigikaitse raamatukogu ; [9]

336 lk. : ill. ; [inglise keelest tõlkinud Andreas Ardus ; sarja kujundaja: Anneliis Aunapuu]Bibliograafia märkustes, sisaldab registrit

Mõõdud: 150 × 220 mm
ISBN: 9789949512782

Oma kolmandas raamatus juhatab David Kilcullen meid mägedest alla: Afganistani kõrvalistes paikades toimuvast partisanisõjast eemale, hiidlinnade marginaliseerunud agulitesse. Ta tutvustab meile keerukaid julgeolekuohte, mis üle maailma valitsevad rannikulinnades, kus 2050. aastaks elab meist peaaegu 75 protsenti.

Kui autor on vaadelnud tähtsamaid globaalseid tendentse – rahvaarvu kasvu, rannikualade urbaniseerumist ning digitaalse ühenduvuse levikut –, visandab ta tulevikku, kus linnad metsistuvad, linnade süsteemid surve alla langevad ning kuritegevus ja sõjapidamine, sisemised ja välised ohud ning reaalne ja virtuaalne maailm üha enam kattuvad.

Käesolev raamat, mille aluseks on Kilculleni isiklikud välitööd Kariibi mere piirkonnas, Somaalias, Lähis-Idas ja Afganistanis ning tema uurimisrühmade retked Kesk-Ameerika ja Aafrika linnadesse, kujutab detailselt ja ilmekalt konfliktide uusi ilmnemisvorme – terrorirünnakuid 2008. aastal Mumbais, hargmaiseid uimastivõrgustikke, ainsa linnaga piirduvaid tänavajõuke ning araabia kevade ülestõuse.