Lähedased suhted
12.00€

Lähedased suhted

Tallinn : Eesti Raamat, 2004
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus...

Sari "Nüüdisromaan"

334, [2] lk. ; 22 cm ; [tõlkinud Urve Hanko ; toimetanud Hille Lagerspetz ; kujundanud Made Balbat]

«Lähedased suhted» on Deborah Moggachi kaheteistkümnes romaan. Teose keskseks teemaks on inimestevaheliste suhete muutlikkus ja näilisus tänapäeva maailmas. Kolm täiskasvanud õde on pealtnäha õnnelikud, igaüks omal viisil.
Kuid kui nende isa hülgab ema, kellega ta ligi pool sajandit on koos elanud, variseb ka tütarde elu kokku. Turvaline kodu ja perekond osutuvad illusiooniks, armastuseotsingud lõppevad pettumusega.
Ehkki autor näitab oma teoses inimsuhete ebakindlust ja haprust, õhkub raamatust vääramatut optimismi. Meisterliku jutustajana on Moggach põiminud ühtseks tervikuks mitmed tegevusliinid. Teoses kujutatud sündmusi on kirjeldatud läbi kolme põlvkonna vaateprisma. Teos paelub lugejat oma lakoonilise ja irooniliselt vaimuka stiiliga.
Romaani põhjal kirjutas Moggach stsenaariumi menukale BBC teleseriaalile.

Deborah Moggach sündis 1948. aastal Hertfordshire'i krahvkonnas Inglismaal. Omandanud hariduse Bristoli ja Londoni ülikoolis, töötas ta aastatel 1972-74 ajakirjanikuna ja õpetajana Pakistanis. Alates 1975. aastast on Deborah Moggach vabakutseline kirjanik.
Käesoleval ajal elab ta koos abikaasa, ungarlasest maalikunstnikuga Põhja-Londonis.