Tüdrukute kasvatamine ja kiitmine
9.35€

Tüdrukute kasvatamine ja kiitmine

[Tallinn] : Ersen, 2006
Kõvas köites, heas korras

Käitumiskultuur... | Lastekasvatus, pere | Pedagoogika,haridus... | Psühholoogia, eneseabi

238 lk. ; 17 cm; inglise keelest tõlkinud Maire Selgmäe

Õigesti kasutades on kiitus üks kõige hinnalisemaid ja olulisemaid vahendeid, millega iga lapsevanem on varustatud. Kiitus aitab lapsel tunda, et teda armastatakse, usaldatakse ja hinnatakse ning seega toidab see lapse eneseväärikust. Kahjuks jagavad paljud lapsevanemad kiitust liiga vabalt või on sellega vastupidi liiga kitsid ega tea, millist negatiivset mõju võib niisugune käitumine lastele avaldada.
Selles asjalikus ja praktilises käsiraamatus kirjeldab Elizabeth Hartley-Brewer täpselt, miks tüdrukute tundlikkus teeb nad liigse kiituse lõksu langemisel eriliselt haavatavaks, ja paljastab, miks tüdruku erakordse tundlikkuse mõistmine on võti teadmiste juurde, kuidas õiges koguses positiivset toetust jagada.
Autori selged ja lihtsalt järgitavad nõuanded näitavad lapsevanematele, kuidas
valida kiitmisstiil, mis võitleks perfektsionismi tekkimise vastu, sest tüdrukud on sellele sageli vastuvõtlikud, ning tõstaks laste enesekindlust
julgustada tütart, et ta oleks loov ja julgeks riske võtta
õpetada tütrele, kuidas ebaõnnestumise ees mitte hirmu tunda, vaid seda aktsepteerida ja sellest õppida

Elizabeth Hartley-Brewer on laialdaselt tuntud ja lugupeetud kirjanik, kelle lastekasvatamis- ja motiveerimisnõuanded on teinud temast nii nõutud esineja kui ka eduka kirjaniku.