Peeter Paan punases
20.00€

Peeter Paan punases

Tallinn : Varrak, 2006
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Ilukirjandus... | Kriminaal, -põnevusromaanid | Lasteraamatud, Aabitsad.. | Noorsookirjandus

319, [1] lk. : ill. ; 24 cm ; inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang ; [toimetanud Eha Kõrge ; illustreerinud Scott M. Fischer ; kaane illustratsioon: Tony DiTerlizzi]

Märkused: 2004. augustis alustasid J. M. Barrie pärandi valdajad õige kirjaniku otsimist, kes suudaks Peeter Paanile järje kirjutada. Tähtis oli, et raamatul oleksid needsamad aegumatud omadused nagu esimesel raamatul, ning see suudaks võluda ühtviisi nii lapsi kui ka täiskasvanuid.

Võistlusel osales üle 100 kirjaniku ning järje kirjutamise võimalus anti Geraldine McCaughreanile, kes on võitnud oma raamatutega mitmeid lastekirjanduse auhindu, sealgulgas Carnegie medali ja Guardiani lastekirjanduse auhinna.

- - - - -

Raamatu tegevus toimub 1930. aastatel, mil Esimese maailmasõja hirmsad tagajärjed ikka veel maailmas vastu kajavad. "Peeter Paan punases" viib lugejad maagia ja seikluste maastikule, kus leiab aset nende ohte täis reis. Kõik pole sugugi hästi. Eikunagimaalt imbuvad välja õudusunenäod ning selle ja igapäevase maailma vahelisse koesse kuluvad augud. Kuidagiviisi on Aeg hakanud edasi liikuma seal, kus Ajal polnud varem kohta. Kartes Peetri elu pärast, lähevad Wendy ja Kadunud Poisid tagasi Eikunagimaale - haldjas tulesädeme abiga - ning avastavad, et neid varitseb seal seiklus ning kõige luupainajalikumad unenäod osutuvad tõeks.

See, kuidas Peeter Paan, poiss, kes kunagi suureks ei kasva, ja tema sõbrad Eikunagimaa päästavad, ongi käesoleva suurepärase loo keskmes, ning see on kirjutatud J. M. Barrie klassikalise loo vaimus.