Israeli raamat
9.00€

Israeli raamat

[Tartu] : Hermes, 2006
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus...

Võtmesõnad: ilukirjandus, inglise, juudi

263 lk. ; 21 cm ; inglise keelest tõlkinud Tõnis Arro ja Lauri Pilter ; [toimetanud Tiina Hallik ; kommentaarid: Ilja Sundelevitš, Tõnis Arro, Lauri Pilter, Jeremy Gavron]

Vana mees, kes toodi oma veskist koju surema, jätab vastsündinud pojapojale ainsa väärtusliku asja, mis talle kuulub – oma nime.

Jeremy Gavroni peen ja provokatiivne romaan jutustab loo kolmest erinevast mehest, kõigil nimeks Israel ja kõik sama suguvõsa meesliini esindajad. Värvika ja sõbraliku huumoriga tuuakse meieni ühe perekonna igapäevased toimingud, armastus, püüdlused, otsingud, kannatused ja võidud. Teisalt on see kogu juudi rahva lugu keset kahekümnenda sajandi vintsutusi, aga ka väga kaasaegne lugu identiteedi hajumisest, juurtest eemaldumist ja nende taasleidmisest. Autor jutustab seda lugu talle omase särava vaimukuse ja mõnusa irooniaga kümnete tegelaste suu läbi, kirjade, päevikumärkmete, ajaleheartiklite ja kõnede kaudu, taustaks eri kontinentidel aset leidnud mitmekesised sündmused.

Jeremy Gavron (snd. 1961) on töötanud ajakirjanikuna Aafrikas ja Indias ning resideeriva kirjanikuna vanglas. Kuue raamatu, sealhulgas kolme romaani autor. Elab koos abikaasa ja kahe tütrega Londonis.