Biosemiootika : uurimus elu märkidest ja märkide elust
35.00€

Biosemiootika : uurimus elu märkidest ja märkide elust

Tallinn : Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2014
Pehmes köites, heas korras

Bioloogia | Filosoofia... | Kirjandusteadus, lingvistika, eesti keel... | Loodusteadused

592 lk. : ill. ; 23 cm. ; inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang ; [toimetanud Margus Ott ja Liisi Rünkla ; järelsõna: Kalevi Kull ; kujundanud Sirje Ratso] ; Tallinna Ülikoo

lBibliograafia lk. 522-551. - Nime- ja aineloend lk. 560-592

Jesper Hoffmeyeri «Biosemiootika. Uurimus elu märkidest ja märkide elust» on haaravalt kirjutatud raamat, mis on rohkem kui õpik. See on originaalne teos, mis lõhub nii käibetõdesid kui distsipliinidevahelisi barjääre. Raamatu üheks juhtmotiiviks on, et elu ei ole lihtsalt üks fenomen, mis tekib keskkonnas, vaid tal on mängida tähtis roll looduse pideva kujundamise protsessis. Tegu on esimese biosemiootikat põhjalikult tutvustava raamatuga eesti keeles. See on soovitatav lugemisvara bioloogia ja humanitaaralade üliõpilastele, aga ka teistele, keda huvitavad elu ja kultuur.

Taanlane Jesper Hoffmeyer on semiootilise bioloogia tippteadlasi maailmas. Tema koduülikooliks on Kopenhaageni Ülikool, mille molekulaarbioloogia instituudis on ta töötanud nii eksperimentaatori kui teoreetikuna. Avastanud semiootilise lähenemise võimalused elu mõistmisel, kujunes ta 1990ndate alul biosemiootika üheks liidriks ja on jäänud selleks tänini.

Raamatu on (autori soovitusel) inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang, eestikeelset väljaannet saadab Kalevi Kulli sissejuhatus.