Taani ristisõjad - sõda ja misjon Läänemere ääres
18.00€

Taani ristisõjad - sõda ja misjon Läänemere ääres

[Tallinn] : Argo, 2007
Kõvas köites, heas korras

Kristlus | Religioon...

421, [1] lk. : ill., kaart., geneal. tab. ; 22 cm. ; [tõlkijad Ivar Rüütli ja Kalle Kroon ; teaduslik toimetaja ja järelsõna: Linda Kaljundi ; illustratsioonid: Niels Willum Andreasen ; kaardid: Inger Bjerg Poulsen ; kaanekujundus: Triinu Ootsing]

Bibliograafia lk. 379-394 ja lk. 421-422. - Sisaldab registrit.

Taani keskaegsete ristisõdade ajalugu on erakordselt huvitav. Võitlus niisketes metsades ja soodes vendide vastu teisel pool Läänemerd, Eestimaa vallutamine uue ristilipu, Dannebrogi all – kõik see on kantud edasi kaasaega ja põlvkonnalt põlvkonnale. Lugu pole halvem ka nüüd ja suur hulk ajaloolasi on olnud tegevuses allikate uurimisega taani ristisõdijate ja nende edasise elu uurimisega ning proovinud eraldada tõde valest.
Kuid – ja see on taani ristisõitjate ajaloo juures teine huvitav külg – nad on olnud taani ajaloolaste poolt täielikult unustatud peaaegu poolteistsada aastat. Mitte seepärast, et nende kohta pole piisavalt palju allikaid, vaid Taani ajalookirjutuse eripärase traditsiooni tõttu.
Selle raamatu eesmärk on rääkida Taani ristiretkede ajaloost Läänemerd ümbritsevatesse piirdkondadesse ja samas anda väike ülevaade Taani ajalookirjutusest. Autorid on tuntud ja hinnatud ajaloolased, kes edastavad oma uurimistulemusi teadusliku täpsusega, kuid laiale lugejaskonnale sobivas vormis.