Võitjad sohki ei tee : ka mitte rasketel aegadel
10.00€

Võitjad sohki ei tee : ka mitte rasketel aegadel

[Tallinn] : Pilgrim, 2012
Pehmes köites, heas korras

Majandus, äri | Psühholoogia, eneseabi

207 lk. ; 19 cm ; [inglise keelest tõlkinud Joonas Orav ; toimetanud Terje Metsavas ; kujundanud Ivi Piibeleht]

Bestselleriks saanud raamat Jon M. Huntsmanilt, tulvil ideid, kuidas tänapäeva raskeid aegu ja ülemaailmset majanduskriisi üle elada. «Kõik teevad seda nagunii!» Kõik teevad sohki. Võtavad vahelt kasu. Valetavad. Võib-olla olid asjad kunagi teistmoodi. Tänapäeval aga mitte. Kui tahad olla edukas sellises majanduses, pead lihtsalt kompromisse tegema. On ju nii? Ega ikka ei ole küll. Ka kõige kõrgemal äritasemel on võimalik edukas olla, ilma et tuleks selle nimel ohverdada elu elamisväärseks muutvad põhimõtted. Tahate tõestust? Te hoiate seda praegu enda käes. Jon M. Huntsman ehitas täiesti nullist üles 12 miljardi dollari väärtusega äriimpeeriumi ja tegi seda vanamoelisel teel: väärikusega. Esines lühiajalisi kulusid ja tuli teha raskeid otsuseid. Läbi tuli elada ka palju raskeid aegu. Täpselt nagu tänapäeval. Kuid lõpuks selgus, et väärikustundega teiste juhtimine polnud mitte ainult Huntsmani enda jaoks õige tegu, vaid ka majanduslikult parim strateegia.

Raamatus «Võitjad sohki ei tee» räägib Huntsman sellest, kuidas ta enda äri rajamisega hakkama sai ja kuidas see on võimalik ka teistel. See raamat tuletab teile meelde, milleks üldse tööle asusite ja miks valiti juhtima just teid. Raamat räägib sellest, kuidas leida endas vaprus, et astuda just seda teed mööda, mis teie arvates on õige, olenemata sellest, millised katsumused vastas seisavad. Tuleb mõelda sellele, milliste inimestega äri teha sooviksite. Siis tuleb muuta end ise sarnaseks inimeseks, kasutades selleks ka käesoleva raamatu tarkusi.

Jon M. Huntsman on Huntsman Corporationi firma esimees ja asutaja, kes pani sellele ettevõttele aluse 1970. aastal koos oma venna Blaine'iga. Kolmkümmend aastat hiljem oli firmast saanud maailma suurim erakätes olev keemiafirma ja ühtlasi Ühendriikide suurim perefirma, mis teenis igal aastal 12 miljardit dollarit puhaskasumit, kuni lõpuks 2005. aastal firma aktsiad ka avalikkusele kättesaadavaks tegi. Jon oli Valges Majas president Nixoni isiklik assistent. Ta oli esimene ameeriklane, kes sai enamusosaluse firmas, mis asus kunagi Nõukogude Liitu kuulunud riigis. Ta on oma alma mater'i Pennsylvania ülikooli koosseisu kuuluva Whartoni ärikooli juhtkonna esimees. Härra Huntsman on kuulunud mitmete suurte riiklike ette võtete ja organisatsioonide juhatusse, sealhulgas ka USA Kaubanduskotta ja Ameerika Punasesse Risti. Huntsmanile kuuluvad ärid rahastavad sihtasutust, mis on peamiseks käendajaks Huntsmani vähiinstituudile – ühele juhtivatest keskustest vähktõve takistamisel, diagnoosimisel ja ravis. Jon M. Huntsman elab koos oma naise Kareniga Ameerika Ühendriikides Salt Lake Citys Utah' osariigis, kus tema vanim poeg Jon Jr. valiti 2004. aastal kuberneriks.