Tallinna saladused : [romaan]

Pilt on illustratiivne!

Tallinna saladused : [romaan]

Tallinn : Henrik Saar, 1926
Pehmes köites, heas korras brošüür.

Enne 1946 aastat

Lk. 65-80 ; 5. anne ; tekst gooti kirjas

Tallinna saladused 1.-6. anne (1926 dets.-1927 jaan.) konfiskeeriti. 1927. a. veebruaris hakkas uuesti ilmuma pealkirja all: Uued Tallinna saladused

Kivilombi Ints on tegelikult üks Henrik Saare (1893-1944?) pseudonüümidest. Ta oli tuntud näite- ja ajaviitekirjanikuna, lastejuttude autor. Tegi kaastööd teistele ajalehtedele-ajakirjadele. Tõlkis operetitekste ja teatrinalju. Esines kupleelauljana ja estraadinäitlejana, lavastas endakirjutatud näidendeid.
1919. a. hakkas koos karikaturist Goriga välja andma naljaajakirja "Sipelgas". Toimetas ka ajakirju "Vana Meie Mats" ja "Naljaleht" ja "Jõulualbum". Tema loomingu hulgas on ka rohkesti põnevuslugusid ning ühiskonnakriitilisi lugusid ja romaane. Näiteks mitu romaani Tallinna teemadel ("Elli langemine: jutustus Tallinna elust", "Lõbunaisterahva romaan: Tallinna juhtumisi"). Selliste lugudega sai ta mõne avaldamiskeelu.
Pärast Teise maailmasõja puhkemist avaldas ta "Sirbis ja Vasaras" Adolf Hitleri kohta ühe följetoni. Ta arreteeriti 1942. aastal saksa okupatsioonivõimude poolt. Viimati on teda nähtud kaasaegsete mälestuste järgi 1944. aasta kevadsuvel Tallinnas tänavaid puhastamas, vangide töökolonnis.