15.00€

1944 : filmiraamat

Tallinn : Taska Film, 2015
Kõvas köites, heas korras

Ajalugu | Enne 1946 aastat | Film, fotograafia... | II MS, vabadussõda, militaar...

118, [2] lk. : ill., portr. ; 21 cm ; [fototoimetaja: Siim Vahur ; kujundaja: Villu Koskaru, fotod: Andres Teiss, Renee Altrov, Erkki Tikan]

Raamatu sisekaantel 1944. a. lahingute skeem
Kokkuvõte inglise, soome ja vene keeles

Režissöör Elmo Nüganeni mängufilm «1944» räägib sõjasündmustest Eestis 1944. aastal. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole, nii Saksa sõjaväes kui ka punaväes võitlevate eestlaste pilgu läbi.

«1944» filmiraamat toob teieni filmi kaadritaguse maailma. Filmi tegemist meenutavad režissöör Elmo Nüganen, stsenarist Leo Kunnas, kunstnik Kalju Kivi, operaator Rein Kotov jt.
Lisaks filmitegijate meenutusele pakub raamat ülevaate 1944. a. sõjasündmuste ajaloolisest taustast ning selle peegeldustest filmis. Lugeda saab muuhulgas nii Sinimägede lahingust, operatsioonist «Aster» kui ka lahingutest Sõrve säärel.

Eraldi peatüki raamatust moodustab filmi tegelaskujude tutvustus. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega ning lisatud on kokkuvõte inglise, soome ja vene keeles.