
Maksuõigus
Kõvas köites, heas korras
Õigusteadus, seadused, kriminalistika
Võtmesõnad: käsiraamat, seadused
479 lk. : ill. ; 22 cm
Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsendi dr. iur. Lasse Lehise koostatud maksuõiguse õpik, mõeldud eelkõige õigusteaduse erialal õppivatele üliõpilastele, on kindlasti vajalik ka praktikutele ja teiste erialade asjatundjatele.
Raamat on kasulik igaühele, kes soovib saada täielikku ülevaadet Eesti maksõigusest ja maksusüsteemist kui tervikust.
Õpikus käsitletakse maksuõiguse üldosa ja eriosa -- üldosa hulka kuuluvad maksuõiguse põhimõisted ja põhiprintsiibid, maksunõuete ja kohustuste tekkimise, muutumise ja lõppemise üldalused, maksumenetluse küsimused ning maksuõiguserikkumiste puhul rakendatavad sanktsioonid, mis valdavalt kuuluvad maksukorralduse seaduse reguleerimisalasse. Eriosas käsitletakse üksikuid maksuliike, sealhulgas ka rahvusvahelise maksuõigusega seonduvat.
Paljudes maades on välja kujunenud praktika, et maksuõiguse alal tegutsevad enamalt jaolt mittejuristid (maksukonsultandid, audiitorid, raamatupidajad). Eesti ei ole selles suhtes mingi erand. Sellepärast on õpiku autor püüdnud arvestada mittejuristidest maksuasjatundjate vajadustega ning selgitada õpikus lähemalt maksuõiguse põhimõisteid ja printsiipe ning nende printsiipide praktilist rakendust haldus- ja kohtupraktikas.
Õpikus on nii üldteoreetilist käsitlust ja juriidiliste probleemide analüüsi, kuid lisaks sellele on ka puudutatud aktuaalseid praktilise maksuarvestuse probleeme koos arvutusnäidete ja enamlevinud vigade väljatoomisega.
Õpiku eesmärk ongi olla abiks kõigile maksuõiguse huvilistele. Juristidele seletatakse maksuõiguse majanduslikku sisu sellest tulenevaid raskuspunke, mittejuristidest praktikutele antakse samas ülevaade õiguse üldpõhimõtetest ja nende ratsionaalsest rakendamisest maksustamise alal. Maksuõiguse süsteemi ja printsiipide tundmine aitab paremini orienteeruda maksuseaduste muudatustes ning lahendada edukamalt kutsetöös esilekerkivaid praktilisi probleeme.