Liberalism
12.00€

Liberalism

Tartu : Ilmamaa, 2007
Pehmes köites, ümbrispaberiga, rahuldavas korras.

Filosoofia...

Sari "Avatud eesti raamat"

239 lk. ; 22 cm ; tõlkinud Kalev Kukk ja Kalev Kallemets ; [toimetanud Andrus Simsel ; järelsõna: Kalev Kukk ; kujundanud Jüri Kaarma]

Ludwig von Mises (1881–1973) on majandusteadlane ja sotsiaalfilosoof, keda peetakse nii klassikalise liberalismi viimaseks esindajaks kui ka neoliberalismile alusepanijaks. Just tema mõjul on suuresti oma tee leidnud ameerika liberalism.
1927. aastal ilmunud ja nüüd eestikeelses tõlkes avaldatud raamatus «Liberalism» on Ludwig von Mises kokkuvõtvalt edastanud oma sotsialismikriitilised arusaamad. Tema arvates keskteed pole, valida on kas kapitalismi või vältimatusse ebaefektiivsusesse ning lõpuks kaosesse ja vaesusesse suubuva sotsialismi vahel. Kindlasti äratab «Liberalism» ka liberaalide endi seas vastakaid arvamusi, iseäranis kas või Ludwig von Misese suhtumine hariduse korraldusse või rahvusküsimusse. «Liberalismis» esitab ta erakordse selguse ja argumenteeritusega oma nägemuse riigi rollist. Riigi ülesanne on eelkõige eraomandi kaitse.
Raamat jaotub viide ossa: «Liberaalse poliitika alused», «Liberaalne majanduspoliitika», «Liberaalne välispoliitika», «Liberalism ja poliitilised parteid» ning «Liberalismi tulevik».
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Liberalismi Akadeemia.