Maailma ajaloo tähtsündmused ja Eesti
15.00€

Maailma ajaloo tähtsündmused ja Eesti

Tallinn : Varrak, 2014
Pehmes köites, heas korras

Ajalugu | Eesti | II MS, vabadussõda, militaar... | Maailma ajalugu

211, [1] lk. : ill., portr. ; 22 cm ; [erialatoimetaja Toomas Hiio ; kujundanud Janika Vesberg, kaane kujundanud Mari Kaljuste]

See raamat käsitleb neid Eesti ajalugu mõjutanud sündmusi, mis leidsid aset väljaspool Eestit. Iseenesest on muidugi enamik maailma ajaloo olulisemaid sündmusi Eestit kuidagi mõjutanud. Selle raamatu eesmärk on aga anda ülevaade just neist sündmustest, millel on otsene seos Eestiga. See tähendab sündmustest, mis mõjutasid mingeid protsesse Eestis, kas siis nende toimumise või mittetoimumise suunas.

Siit leiab näiteks ansambli The Beatles loomise, mis kahtlemata avaldas oma mõju Nõukogude süsteemi kokkuvarisemisele. Enamikus raamatusse valitud sündmustest polnud eestlastel kas üldse mingit rolli või oli see väga väike. Ka on enamik sündmusi aset leidnud väljaspool Eestit ja maailma suurvõimude – Saksamaa, Venemaa ning Ameerika Ühendriikide – ajaloos. Kindlasti leiab see raamat sama sooja lugejate vastuvõtu kui autori populaarne «101 Eesti ajaloo sündmust», aidates meil paremini mõista Eesti kohta maailmas.