Inimkonna vaenlased
19.65€

Inimkonna vaenlased

Tallinn : Varrak, 2013
Kõvas köites, ümbrispaberiga, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus...

Võtmesõnad: ajaloolised romaanid, Vana-Rooma

678, [2] lk. ; soome keelest tõlkinud Piret Saluri ; [toimetanud Kai Nurmik ; järelsõna: Mart Laar ; kujundanud Eiko Ojala] Bibliograafia joonealustes märkustes

Mõõdud: 150 × 222 mm
ISBN: 9789985329061

«Inimkonna vaenlased» on tuntud Soome klassiku Mika Waltari suurtest ajaloolistest romaanidest viimane, mis ilmus tema eluajal. Raamatu peategelane on Minutus Lausus Manilianus, romaani «Riigi saladus» Marcus Mezentiuse poeg. Noor ja tulipäine, himustab ta rikkust, suhteid ja kõrget positsiooni, kuid peab maksma selle eest väga kõrget hinda.

Romaan kirjeldab aega 1. sajandi keskpaiku pKr. Niisiis Rooma riigi murrangulisi aastaid. Waltari ongi põiminud teksti rohkesti tõestisündinut, raamatu lehekülgedel elavad ja hingavad ajaloost teada tegelased, teiste seas keiser Nero. 1. sajand oli aeg, mil kujunes välja ristiusk. Minutus rändab ringi paljudes Rooma provintsides: ka Britannias ja Korintoses, heitleb iseenesega usutõdede pärast ning kohtub mitmete persoonidega Uuest Testamendist: Peetruse, Pauluse, Simoniga. Kuid niisamuti on romaanis kirgi ja armastust, võitlust ja võimuiha, seiklustki, nagu Waltaril ikka.

Soomes on sellest romaanist ilmunud neliteist trükki ja raamat on tõlgitud mitmetesse keeltesse. Eesti keeles «Inimkonna vaenlasi» tänini ei olnud. Nüüd jõuab ta siis, Mart Laari järelsõnaga varustatuna, ka meie lugejani.