Mõtestatud Eesti - ühiseid väärtusi hoides
8.00€

Mõtestatud Eesti - ühiseid väärtusi hoides

Tartu : Eesti Keele Sihtasutus, 2008
Kõvas köites, heas korras

Organisatsioonid | Poliitika, parteid

Võtmesõnad: eestlased, esseed, jätkusuutlikus, riik, väärtused, väärtusfilosoofia, ühiskond

248, [1] lk. ; 23 cm ; [koostajad Margit Sutrop, Triin Pisuke ; kujundaja Merle Moorlat]

«Mõtestatud Eesti – ühiseid väärtusi hoides» on Tartu Ülikooli eetikakeskuse kogumik, mis koondab väärtustekonverentside «Mõtestatud Eesti: väärtused ja valikud» ja «Ühiseid väärtusi hoides» ettekandeid ning nendega haakuvaid kaastöid. Autorid otsivad vastuseid järgmistele küsimustele: Millised on tänase eestlase väärtused? Kus paikneb Eesti maailma väärtuskaardil? Mis on Euroopa kui väärtusühendus? Milliste väärtuste kaitseks loodi Eesti riik? Kuidas saab väärtusi edasi anda? Missugust osa mängivad selles kool ja meedia? Mida on Eestil õppida teiste maade kogemusest väärtusarenduses? jpm.

Kogumikus on avaldatud ka riikliku väärtusprogrammi «Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013» eelnõu tekst, mida on võimalik kommenteerida eetikaveebis aadressil www.eetika.ee väärtusarenduse materjalide all.

Kogumikus mõtisklevad Eesti ühisväärtuste teemal Tõnis Lukas, Margit Sutrop, Pärtel Piirimäe, Jüri Adams, Marju Lauristin, Iivi Masso, Enn Soosaar, Jaak Aaviksoo, Eva Piirimäe, Raivo Vetik, Merle Karusoo, Mati Heidmets, Airi-Alina Allaste, Rein Taagepera, Jaan Männik, Andres Põder, Erkki Hulkki, Halliki Harro, Jaana Vasama, Merle Schwartz.