Otsing
20.00€

Otsing

[Tallinn] : Ersen, 2011
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus... | Kriminaal, -põnevusromaanid

488 lk. ; 22 cm ; inglise keelest tõlkinud Triin Aimla-Laid ; [toimetanud Virve Pillau ; kujundanud Reet Helm]

Ameerika Ühendriikide loodeosa ranniku lähedane metsiku loodusega Vaikse ookeani saar on eraldatud paik, kus nautida rahu ja vaikust… Võib tunduda, et Fiona Bristow' elu on idülliline nagu paradiisis – võluv vana maamaja saarel Seattle'i ranniku lähedal, heal järjel koertekool ja põnevust pakkuv töö vabatahtlikuna jäljekoerte pääste- ja otsingutöödel. Rääkimata tema kolmest äärmiselt lojaalsest labradorist. Aga Fiona on leidnud tee siia pärast kohutavaid läbielamisi. Mõned aastad tagasi õnnestus tal ainsana pääseda sarimõrvari käest – hullumeelse maniaki käest, kes jälitas ja röövis noori naisi, kägistas nad ära ja mattis maha, punane sall ümber keha. Kui politsei oli Punase salli mõrvarile jälile jõudmas, tulistas too Fiona politseinikust kihlatut ja tappis nii tema kui ka mehe K-9 partneri. Orcase saarel on Fiona viimaks leidnud rahu ja üksilduse, mida naine vajas selleks, et oma elu uuesti üles ehitada.

Siiski muutub kõik, kui ühel päeval ilmub tema sissesõiduteele Simon Doyle, kes hädasti tema abi vajab. Mees on saanud vastu tahtmist ülienergilise kutsika omanikuks, kelle mees oma emalt kingiks sai. Kõri on pannud toime meeletu hävitustöö Simoni maja kallal ja mehe kannatus on katkemas. Fiona jaoks pole Kõri kutsikas, kellega oleks raske toime tulla. Lugu Simoniga pole sugugi nii lihtne. Mees on Orcasel uustulnuk, ta on tahumatu olemisega ja kiivalt omaette hoidev puidukunstnik, kes on tuntud oma peene maitsega loomingu poolest. Simon pole endale kunagi koera igatsenud ja päris kindlasti ei otsi ta endale naist. Pealegi pole kiitsakas punapea tema tüüp.

Aga ahvatluse teed on äraarvamatud. Samal ajal kui Fiona nõustub Kõri treenima ja Simon õpib hindama nii koera kui tema koolitajat, imbub minevik tagasi Fiona ellu. Varjust on välja ilmunud Punase salli mõrvari imitaator – mees, kelle verejanu juhib vaid üks motiiv: kätte saada naine, kes kunagi käest libises...