Joogi autobiograafia
23.00€

Joogi autobiograafia

[Aruvalla] : Lilleoru Keskus, 2009
Kõvas köites, heas korras

Elulood, mälestused | Religioon...

Võtmesõnad: biograafia

517 lk. : ill., portr. ; 22 cm; [tõlkijad Peeter Villmann ... jt. ; eessõna: W. Y. Evans-Wentz ; kujundaja Mari Kadanik]

Bibliograafia joonealustes märkustes

20. sajandi vaimse kirjanduse tippteoste hulka kuuluv «Joogi autobiograafia» on kirjutatud spetsiaalselt lääne lugejale. Võrratu elegantsi ja peene huumoriga raamat on ainukene omataoline teejuht India joogide iidsesse kultuuri.

Paramhansa Yogananda on üks kaasaja suurimaid vaimseid õpetajaid. Just tema vahendusel jõudsid iidsed joogalikud teadmised esimest korda läände. Tema õpetuse sisu oli lihtne ja ajatu: tunne iseennast ja avasta oma tegelikud võimalused. Liiga lihtne? Ometi vallandas 1946. aastal ilmunud «Joogi autobiograafia« läänes vaimse revolutsiooni ning selle mõju ajas on vaid kasvanud. Miks? Mitte just sageli ei tule ette, et Paramhansa Yogananda mõõtu suur joogi paneb ise kirja oma eluloo, kergitades nii saladuse ja müstika loori, mis üldjuhul joogaõpetust ja joogisid ümbritseb. Yogananda kirjeldab soojalt ja südamlikult oma lapsepõlve ja perekonda, India pühamehi ja õpetajaid, õpiaastaid oma guru juures ning pikka aega saladuses hoitud eneseteostusõpetusi. Sellel teekonnal saab võimatu võimalikuks.

Käesolev teos ilmub eesti keeles esmakordselt ja on tõlgitud otse «Joogi autobiograafia» 1946. aasta väljaandest, et avaneda kogu oma sisemises rikkuses just nimelt sellisena, nagu suur joogaõpetaja selle ise välja pakkus.