Kui kõik variseb kokku : südame nõuandeid rasketeks aegadeks
9.55€

Kui kõik variseb kokku : südame nõuandeid rasketeks aegadeks

[Tallinn] : Pilgrim, 2008
Pehmes köites, heas korras

Lastekasvatus, pere | Psühholoogia, eneseabi

158, [2] lk. ; 22 cm. ; [tõlkinud Janika Kuusik ; toimetanud Piret Voolaid ; kujundanud Ivi Piibeleht ; esikaane foto: Annika Haas] Sisaldab bibliograafiat

Otse meie käeulatuses on sügava õnne võimalus. Ometi laseme selle tavaliselt endast mööda – iroonilisel kombel just valu ja kannatuste eest pageda üritades.
Pema Chödrön jagab meile traditsioonilisel budistlikul tarkusel tuginevaid julgeid ja osavõtlikke nõuandeid rasketel aegadel tegutsemiseks. Nõuandeid, mis on vastuolus meie tavaharjumuste ja -ootustega. Tema õpetuste kohaselt tõuseb kestev kasu vaid ühest kannatusele lähenemise viisist – me võime sõbralikult ja uudishimu ilmutades valulike olukordade poole liikuda, võime selles olemuslikult pidetus olukorras lõdvestuda. Just seal, keset kaost, on peidus hävimatu tõde ja armastus.
Pema Chödrön on USA päritolu budistlik nunn, kes elab ja õpetab Põhja-Ameerika esimeses lääne inimestele loodud tiibeti kloostris Gampo Abbey's. Ta on tunnustatud meditatsiooniõpetaja Chögyam Trungpa üks olulisemaid õpilasi ja mitme raamatu autor.