Tristani reetmine : [romaan]
20.00€

Tristani reetmine : [romaan]

Tallinn : Hotger, 2004
Kõvas köites, heas korras

Ilukirjandus (välis) | Ilukirjandus... | Kriminaal, -põnevusromaanid

Võtmesõnad: ilukirjandus

522, [1] lk. ; 21 cm; [tõlkinud Matti Piirimaa ; toimetanud Krista Leppikson]

1940. aasta sügisel on natsid võimu tipul: Prantsusmaa on okupeeritud, Inglismaa elab sissetungi hirmu all, Ameerika Ühendriigid jälgivad kõrvalt, kuidas kommunistlik Venemaa sõlmib mittekallaletungipakti fašistliku Saksamaaga.

Raamatu peategelane Stephen Metcalfe elab sel süngel ajal Pariisis tüüpilise kõrgema seltskonna elu. Tal on romantilisi sidemeid eliidi kõige ihaldatavamate naistega ning Pariisi seltskond otsib tema poolehoidu. Ühtaegu on ta Euroopas tegutseva USA salaluure kolmanda järgu agent, kes üsna lõdvalt harrastab toda suurt mängu, millesse ta saatuse tahtel on sattunud.

Ühel päeval aga võtab mäng ülimalt tõsise pöörde: natsid paljastavad spioonivõrgu, kuhu Metcalfe kuulus, ning ta jääb sõjast rebestatud Euroopasse peaaegu täiesti omapäi. Ei mingeid võimalusi peakorteriga ühendust võtta ja ettenägematutes olukordades juhiseid saada.

Üksnes käsk sõita Moskvasse, et üles otsida ja võib-olla ka reeta endine armastatu -- mõistatusliku karakteriga balletitantsija, kelle enda lojaalsus on küsitav.