Moskva 1941 : linn ja tema rahvas sõjas

Pilt on illustratiivne!

26.00€

Moskva 1941 : linn ja tema rahvas sõjas

Tallinn : Varrak, 2010
Kõvas köites, heas korras

Ajalugu | II MS, vabadussõda, militaar... | Poliitika, parteid

426, [1] lk., [32] lk. ill., portr. : ill., kaart. ; 25 cm; inglise keelest tõlkinud Rein Turu ; [toimetanud Ene Pajula ; kujundanud Heino Prunsvelt] Bibliograafia lk. 393-410. - Sisaldab registrit

1941. aastal langes Moskvat sakslaste kallaletungi eest kaitstes ligi miljon Vene sõdurit, rohkem kui Ühendriikidel ja Suurbritannial kogu II maailmasõja jooksul. Paljud neist polnud tegelikult sõdurid, vaid tavalised inimesed, kes võtsid relva, et oma linna kaitsta. Üliõpilased jätsid oma raamatud ja võtsid püssid, vabakslastud vangid läksid lahingusse ja naised sõdisid kõrvuti meestega Moskvasse viivatel poristel jäätunud teedel.

Selleks ajaks kui Ühendriigid sõtta astusid, sakslased juba taandusid ja liitlased olid saanud otsustava võidu. Rodric Braithwaite, kes on uurinud vene sõdurite, poliitikute, kirjanike, kunstnike, tööliste ja laste elukäiku, kirjeldab seda murdelist ajaloohetke detailirikkalt. «Moskva 1941» on dramaatiline ja unustamatu ülevaade sageli tähelepanuta jäänud lahingutest, mis muutsid maailma.

Rodric Braithwaite on kirjutanud ka raamatu «Üle Moskva jõe. Pea peale pööratud maailm» (Across the Moscow River: The World Turned Upside Down). Ta oli aastatel 1988–1992 Briti suursaadik Moskvas ja elab praegu Londonis.