12.00€

Minu elu maadeavastajana. 1

Tartu ; Tallinn : Loodus, 1939
Köidetud, heas korras, tiitellehel sissekirjutus

Enne 1946 aastat | Maad, rahvad, reisikirjad...

Sari "Mehed, maad ja mered"

Mehed, maad ja mered : maadeavastajate ja looduseuurijate töö ja retkede kirjeldusi. 1. sari

318 lk., : ill., kaart., ill. kaas ; 19 cm; eessõna: A. Laasi ; [saksa keelest tõlkinud H. A. Paasiku ja A. Haavamäe ; autori illustratsioonid ; kaas: R. Kivit]

Vähesed inimesed on nii täiesti suutnud elada oma ideaalidele, nagu seda on teinud kuulus maadeavastaja Sven Hedin kogu oma eluajal. Ta tahtis saada maadeavastajaks ja sai ka selleks. Poisina unistas ta küll nabamaade jäälagendikkude vallutamisest, kuid pääsenud kord Sise-Aasia mõõtmatuisse liiva- ja mägikõrbedesse, ei lasknud need teda enam oma võlust vabaks. 50 aastat oma elust on pühendanud Sven Hedin Sise-Aasia uurimisele. Need aastad on täis pingsat tööd ja uurimisindu ning on andnud nende jooksul meile hoopis uue sisu Kesk-Aasia olemusest.

Seiklusihast aetuna ja tundmatute maade võlust kutsutuna on Sven Hedin meie emakese Maa kõrgeimal mägismaal ja selle põhjapoolseil piirialadel läbi teinud lugematuid seiklusi, millest ta käesolevas töös annab temale omase põnevusega kokkuvõtliku kirjelduse. Autori kunstimeelest annavad tunnistust tema enda joonistatud pildid tekstis.