Koos hobusega

Koos hobusega

Tallinn : Varrak, 2007
Kõvas köites, heas korras

Lemmikloomad | Loodusteadused | Põllumajandus... | Zooloogia | Veterinaaria-, kodulooma, -linnukasvatus,

Võtmesõnad: hobused, hobusekasvatus

640 lk. : ill. ; 23 cm; soome keelest tõlkinud Ingrid Randlaht ; [tõlke toimetanud Mari Ets ja Helje Heinoja] ; fotod: Minna Tallberg. Bibliograafia lk. 624-625. - Sisaldab registrit

Raamat on laiahaardeline ja praktiline teatmeteos hobuste käitumisest, aistingutest, käsitlemisest ja õpetamisest. Hobuse koolitamist on käsitletud raamatus kergesti jälgitavate praktiliste juhiste ja näidete abil. Nõuandeid täiendavad teadmised sellest, mis suunab hobuse käitumist, kuidas ta õpib ning millised liigikohased omadused tema käitumist mõjutavad. Alustatakse sellistest põhiasjadest nagu hobuse kinnivõtmine ning jõutakse ratsahobuse ja traavli koolitamise algtõdedeni. Raamatule annavad värvi lood elust enesest ning näited, milledes on juttu sellest, kuidas konkreetse hobusega vastavas olukorras käituti.
Teoses kergitatakse katet hobulausujate ja probleemhobuste koolitajate meetoditelt ning antakse juhiseid nii probleemide lahendamiseks kui ka hobuse ümberkoolitamiseks. Raamatus on muuhulgas mitmete professionaalide – veterinaari, füsioterapeudi, olümpiaratsude treeneri ja tipptraavlite hooldaja poolt kirjutatud artikleid.

Tekste illustreerib üle 300 värvifoto, mis on spetsiaalselt selle raamatu tarbeks teinud hinnatud hobufotograaf Minna Tallberg.